Vyberte svoju krajinu alebo región.

Domov
Noviny
AAC Clyde Space UK podpisuje dohodu o 10 satelitoch xSPANCION vyrobených v Glasgowe

AAC Clyde Space UK podpisuje dohodu o 10 satelitoch xSPANCION vyrobených v Glasgowe

2020-11-25

AAC Clyde Space UK signs deal for 10 Glasgow-built xSPANCION satellites

Malé satelity budú postavené v rámci nového trojročného projektu s názvom xSPANCION. Cieľom je vytvoriť satelitnú konšteláciu, ktorú môžu podniky použiť na aplikácie ako satelitná komunikácia, pozorovanie Zeme a diaľkový prieskum.

Britská vesmírna agentúra prostredníctvom ESA bude spolufinancovať projekt sumou 9,9 milióna EUR. Niektoré jeho časti budú mať prospech z vývojových prác financovaných škótskym podnikom.

„XSPANCION spôsobí revolúciu v našej ponuke vesmírnych služieb,“ uviedol Luis Gomes, výkonný riaditeľ AAC Clyde Space. „Umožní nám to výrazne znížiť náklady na každú zhromaždenú správu, každý zachytený obrázok a podporiť tie obchodné prípady, ktoré dodnes neboli schopné odôvodniť kapitálové výdavky, aby boli na obežnej dráhe stovky senzorov.“

„Naši zákazníci si už v podstate nebudú musieť robiť starosti s prístupom do vesmíru, môžu sa sústrediť na to, ako rozšíriť svoje hlavné podnikanie. Tento projekt s názvom xSpancion bude katalyzovať novú generáciu aplikácií, ktoré predtým neboli možné. “

Projekt sa týka návrhu satelitnej platformy a výrobného procesu, výroby, licencií a spustenia koordinácie, uviedla spoločnosť, ako aj vývoja nových technológií pre budúcu konšteláciu, ako sú pohon, medzikontinentálne spojenia, bezpečnosť a ochrana. prenos údajov a zákaznícke rozhranie.


Spoločnosti sa predstavia tímy University of Strathclyde, Satellite Applications Catapult, Bright Ascension a D-Orbit UK, ktoré navrhnú a vypustia 10 satelitov.

Peniaze na vývoj konštelácie pochádzajú z programu ESA Pioneer Partnership Projects, ktorého cieľom je podpora podnikov pri prijímaní nových technológií a služieb vo vesmíre.

AAC Clyde Space sa špecializuje na poskytovanie pokročilých malých kozmických lodí, misijných služieb a riešení kozmických lodí pre vládne, obchodné a vzdelávacie organizácie pre vesmírne aplikácie.

Glasgowské satelity

Ešte v septembri sa včera úspešne vypálili pomocou rakety Sojuz nanosatelity Four Spire, ktoré tiež podporuje Britská vesmírna agentúra (UKSA).

Nanosatelity postavené v Glasgowe sa pripojili k flotile na nízkej obežnej dráhe Zeme, ktorá monitoruje pohyby lodí a pomáha predpovedať pohyby globálneho obchodu.

Dva z nanosatelitov Spire majú na palube, čo UKSA nazýva „superpočítač“, ktorý má poskytovať veľmi presné predpovede polohy člnov, sledovať ich miesto pobytu a počítať časy ich príchodu do prístavov. To podľa nej umožní prístavným podnikom a orgánom bezpečne spravovať rušné doky.

Horúca informácia

Prepínač MIPI 2: 1 pre 2x dáta + 1x hodiny D-PHY, alebo 2x C-PHY
Nazýva sa PI3WVR628, je to šesťkanálový jednopólový dvojpásmový prepínač (SPDT) podporuj...
Bude ustanovené vesmírne velenie RAF, štartujúce v Škótsku
Predseda vlády oznámil, že výdavky na obranu a bezpečnosť v nasledujúcich 4 rokoch budú v ho...
UK vyrobené: 60A 8,5 mm rozteč konektora
„To znamená, že aplikácie, ako je napríklad nabíjanie batérie, je možné riešiť bez toho, ...
VN DC po zemi, letecky a po mori
Vysokonapäťové (VV) jednosmerné napájacie zdroje s výkonom 3 kW ponúkajú vstup 90 až 264 Vs...
300 mA nízkošumový LDO je 1 x 1 mm
V sérii TCR3RM je 32 produktov, ako bude známe, s jedným pevným výstupom s napätím 0,9 až 4,...